Efektowne płytki wielkoformatowe cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów. Aby stanowiły ozdobę wnętrza, muszą być odpowiednio zamontowane. Z takich usług można skorzystać także w naszej firmie Komfort House w Warszawie!

Płytki wielkoformatowe, w tym także popularne gresy wielkoformatowe posiadają większe wymiary niż standardowa glazura. Uznaje się, że płytki są wielkoformatowe wtedy, gdy jeden z nich boków jest większy niż 30 cm. W sprzedaży można znaleźć płytki tego typu w różnych kształtach i rozmiarach, na przykład 45 x 45 cm, 30 x 60 cm czy też 25 x 70 cm, ale w sprzedaży znajdziemy także płytki o wymiarach boków przekraczających 100 cm.

Ze względu na swoje duże wielkości płytki wielkoformatowe stanowią stylowe wykończenie wnętrza – łazienki, kuchni czy też korytarza, ponieważ można stosować je zarówno jako płytki podłogowe, jak i jako płytki ścienne.

Ułożenie płytek wielkoformatowych jest przy tym większym wyzwaniem niż płytek o mniejszych rozmiarach. Wynika to z faktu ich dużej powierzchni, dlatego też wymagają one bardzo dokładnego wypoziomowania oraz ustawienia, aby nie doszło do nieestetycznych przesunięć czy nierówności. Należy zachować także wyjątkową ostrożność, żeby nie doprowadzić do przypadkowego pęknięcia płytki.

Najczęściej gresy wielkoformatowe oraz inne płytki w dużych formatach układane są przez dwie osoby jednocześnie. Można także zastosować dodatkowe narzędzia – przyssawki.

Płytki wielkoformatowe mogą być układane z fugami – zaleca się wtedy zastosowanie odpowiedniej jakości fug, aby nie doprowadzić do popękania płytek. Także można zastosować technikę bezfugowego łączenia płytek, w tym także z wykorzystaniem płytek rektyfikowanych.

W naszej firmie Komfort House posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie usług glazurniczych w Warszawie. Zapewniamy kompleksowe usługi także w ramach kładzenia płytek o większych formatach – gresów oraz innych typów płytek ceramicznych wielkoformatowych.

Nasza oferta kładzenia płytek wielkoformatowych obejmuje między innymi:
• skucie starej ceramiki
• odpowiednie przygotowanie nawierzchni pod nowe płytki
• układanie płytek wielkoformatowych
• szlifowanie narożników
• fugowanie
• układanie cokołów ceramicznych
• zabudowy z płytek ceramicznych
• przygotowywanie otworów w płytkach
• i inne prace glazurnicze

Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta mogła spełnić wszystkie wymagania klientów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w swojej branży, zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, wykorzystujemy nowoczesne zaplecze, a także do każdego projektu klientów podchodzimy w sposób indywidualny – także w przypadku skomplikowanych i wymagających zleceń.

Jednocześnie zapewniamy terminowość naszych prac, wysoką dokładność i jakość wykończenia, a także konkurencyjne ceny na stołecznym rynku.

W razie dodatkowych pytań dotyczących naszych usług jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji – prosimy o skontaktowanie się z naszą firmą.

Komfort House – gresy wielkoformatowe Warszawa – zapraszamy Państwa serdecznie do skorzystania z naszych usług glazurniczych!